Świętujemy 10 lecie Akademii Elektroterapii

W tym roku Akademia Elektroterapii świętuje okrągły jubileusz. Mija dziesięć lat edukacyjnej działalności naszego czasopisma i portalu edukacyjnego wydawanego przede wszystkim w formie elektronicznej. Jest to inicjatywa, która powstała z potrzeby łączenia środowiska elektrofizjologów polskich, współdzielenia się wiedzą i doświadczeniem, wymiany opinii. 

Z przyjemnością przyglądamy się rozwojowi Akademii Elektroterapii. Do tej pory do współpracy udało się nam zaprosić przedstawicieli największych polskich ośrodków. Z powodzeniem zdobywamy stałych i nowych Autorów i Czytelników. Stworzyliśmy zgrany zespół redakcyjny, wypracowaliśmy ścieżki działania, które pozwalają dostarczać Państwu regularnie publikacje. Na bieżąco opracowujemy najaktualniejsze doniesienia, wyniki badań, wytyczne, zapisy IEGM, quizy. 

Co roku staramy się zaproponować Państwu nowe formuły publikacji. Zapraszamy do rozmów z cyklu Meet the Expert, rozwijamy kolejne działy, odpowiadamy na potrzeby i zainteresowania Czytelników, piszemy o tym co aktualne i ważne. Tworzymy także kursy i cykle edukacyjne, jesteśmy partnerem konferencji i szkoleń, aktywnie wspieramy polskie wydarzenia. W tym miejscu możemy przypomnieć Jubileuszową Konferencję Sekcji Rytmu Serca, którą objęliśmy patronem medialnym i stworzyliśmy studio nagrań.

Jesteśmy też inspiracją dla innych. Pięć lat temu powstała Akademia Kardiologii Interwencyjnej ? siostrzany portal edukacyjny dla kolegów kardiologów inwazyjnych. Z powodzeniem działa też Akademia Pacjenta ? przedsięwzięcie kierowane dla pacjentów, które może być narzędziem wykorzystywanym przez medyków.

W tym roku postanowiliśmy skupić się na telemonitoringu urządzeń wszczepialnych, dla którego prawdopodobnie uzyskamy refundację oraz na edukacji od podstaw dla techników, pielęgniarek i pielęgniarzy. Opublikowaliśmy już dedykowany kurs programowania i kontroli stymulatorów.

Podczas Kursu Terapia Resynchronizująca mieliśmy okazję nagrodzić tych, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju Akademii.  Wręczyliśmy aż 10 wyróżnień-statuetek stworzonych specjalnie dla nas przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich, autorkę między innymi statuetki Nagrody Muzycznej Fryderyka.  
Nagrody otrzymali:

  • dr n. med. Paweł Syska – za systematyczne prowadzenie działu Quiz i czuwanie nad jego jakością
  • dr hab. n. med. Mateusz Tajstra – za największą liczbę publikacji i prowadzenie najpoczytniejszego działu – Telemonitoring
  • lek. med. Aleksandra Winkler – za systematyczne prowadzenie działu Podstawy Zapisów IEGM
  • dr n.med. Ewa Makowska – za systematyczne przygotowanie publikacji dla młodych lekarzy (dział: IEGM, QUIZ)
  • lek. med. Sebastian Przychodzeń – za systematyczną pracę nad działem Zapisy IEGM
  • dr n. med. Łukasz Januszkiewicz – za największą liczbę publikacji i odsłon – dział Aktualności
  • dr n. med. Andrzej Cacko – za systematyczne przygotowywanie quizów, które swoim poziomem nie raz zaskoczyły doświadczonych czytelników
  • prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski – za największą liczbę publikacji, zaangażowanie w liczne projekty Akademii Elektroterapii
  • dr hab. n. med. Maciej Kempa – za największą liczbę publikacji i odsłon –  prof. dr hab. n. med. Maciej Sterliński – za wieloletnie wspieranie merytoryczne projektów, których patronatem jest Akademia Elektroterapii
  • prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski – za całokształt działalności edukacyjnej.

Wszystkim wyróżnionym gratuluję i dziękuję za wkład, za wsparcie i za chęć budowy Akademii Elektroterapii.

Szanowni Państwo, dziękuję tym, którzy byli z nami od początku i tym, którzy dołączyli w kolejnych latach. Życzę nam Wszystkim dalszych sukcesów i miłych spotkań na łamach naszego portalu. 

Marcin Grabowski, redaktor naczelny.

Total
0
Shares
Powiązane Artykuły