CRT PO 10 LATACH ? X KOSZALIŃSKIE WARSZTATY RESYNCHRONIZACYJNE

oszalińskie Warsztaty Resynchronizacyjne

24.04. – 26.04.2013 Mielno/Koszalin

na stałe wpisały się do kalendarza spotkań grupy ?Elektro?. Są jedną z najbardziej wyczekiwanych konferencji w ciągu roku, a tegoroczne wiosenne warsztaty miały charakter szczególny.

10 lat minęło ?

W 2003 r. w Koszalinie rozpoczęły się pierwsze warsztaty z CRT w Polsce pokazujące implantacje

i programowanie układów resynchronizujących. Po 10 latach pewne dylematy i problemy nadal pozostały, więc tematów do dyskusji nie brakowało. Jubileuszowy charakter podkreśliły zagadnienia podsumowujące ostatnie 10 lat CRT w Polsce. Organizatorzy znaleźli również okazję do wspomnień ? benefis animatora warsztatów – Profesora Andrzeja Kutarskiego.

Jubileuszy ciąg dalszy

10-lecie CRT w Polsce to nie jedyny tegoroczny jubileusz. Swoje 50-lecie obchodzi główny sponsor Wiosennych Koszalińskich Warsztatów Resynchronizacyjnych oraz edukacji w dziedzinie elektrokardiologii w Polsce ? firma BIOTRONIK. To dzięki ich nieustającemu wsparciu możemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami oraz rozwijać edukację.

Pierwsi w Polsce ? przed premierą w Atenach!

Podczas warsztatów zabiegowych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie wszczepiono pacjentowi pierwsze w Polsce urządzenie z systemem ProMRI: IFORIA (firmy BIOTRONIK), które swoją premierę będzie miało dopiero na czerwcowym kongresie EHRA Europace w Atenach. Zabieg wzbudził zainteresowanie nie tylko lekarzy, ale również mediów ? operację rejestrowała ogólnopolska telewizja. Stanowiło to ?wisienkę na torcie? uświetniającą wyjątkowy charakter tegorocznego wiosennego spotkania.

 

Michał Chudzik, Anna Nowek

Total
0
Shares
Powiązane Artykuły