Elektroterapia z wykorzystaniem urządzeń wszczepialnych – poziom podstawowy

Trwają zapisy na szkolenie przeznaczone dla osób rozpoczynających pracę z urządzeniami wszczepialnymi.

„Kurs przeznaczony jest dla lekarzy specjalizujących się w kardiologii, kardiochirurgii i w dziedzinie chorób wewnętrznych, a także do lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego pracujących z pacjentami po implantacji układów stymulujących serce. Celem spotkania jest uzyskanie podstawowych kompetencji koniecznych do prowadzenia opieki medycznej nad chorymi z implantowanymi urządzeniami do terapii rytmu serca w sposób zgodny z aktualną wiedzą medyczną.” – mówią Organizatorzy.

Kurs trwa dwa dni. Większość zajęć będą stanowiły warsztaty i samodzielna praca ze sprzętem pod kierunkiem prowadzących. Tematy poruszane na kursie to m.in. kontrola układu stymulującego serce i resynchronizującego pracę serca – programowanie zgodne z wytycznymi – podstawowe funkcje programatorów; kontrola układu stymulującego serce: badanie podmiotowe, przedmiotowe i jego implikacje; ocena EKG u pacjenta z układem wszczepialnym serca – czego się można spodziewać?

W II połowie roku planowana jest kolejna edycja wydarzenia oraz kurs dla osób, które już pracują z urządzeniami wszczepialnymi.

Szkolenie poprowadzą dr hab. n. med. Andrzej Cacko, lek. Jakub Rokicki.

Kurs odbędzie się:
03-04.09.2022 r. i 08-09.10.2022 r.

Miejsce:
Centrum Symulacji Medycznych WUM
ul. Banacha 1a, Blok C, Warszawa

Akademia Elektroterapii jest patronem medialnym szkolenia.

Więcej informacji oraz zapisy na kurs

Total
0
Shares
Powiązane Artykuły