Arythmix 2020 XI Konferencja – Migotanie przedsionków

Szanowni Państwo!

Jak corocznie pragniemy zaprosić Państwa do udziału w XI Konferencji “ARYTHMIX – Migotanie przedsionków”, która odbędzie się w dniach 2 i 3 października 2020 roku – on-line.

Leczenie chorych z migotaniem przedsionków to częsty codzienny problem lekarza rodzinnego, internisty, neurologa, a przede wszystkim kardiologa. Chcemy uchronić pacjentów przed udarem, chcemy też poprawić im komfort życia. W konkretnych przypadkach nie zawsze wiemy jak to zrobić. Wówczas chętnie korzystamy z rad innych – może mądrzejszych, może bardziej doświadczonych. Szczęśliwie, konferencja w nowym terminie odbędzie się prawie bezpośrednio po (tym razem zdalnym) Kongresie ESC. Poznamy nowy dokument wytycznych ESC poświęcony migotaniu przedsionków, a także wyniki late breaking trials na temat tej arytmii.

Pragniemy, jak zawsze, skupić Państwa uwagę na trudnych tematach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych, ale nie tylko. Poruszone będą również inne zagadnienia np. czy i jakimi metodami walczyć o rytm zatokowy, w jakim zakresie chory sam może podejmować decyzje, czyli metoda pill in the pocket. Wszyscy wiemy, jakim wyzwaniem jest opieka nad naszymi chorymi w dobie COVID-19. Problem ten będzie również dyskutowany.

Przewidujemy prezentację skomplikowanych przypadków i dyskusję nad nimi.

Odbędą się też dwie ważne debaty dotyczące antykoagulacji: 1/ po ablacji migotania przedsionków, 2/ u chorych z punktacją ryzyka w skali CHA2DS2-VASc-1, gdyż jest to stały trudny problem decyzyjny.

Do czynnego udziału w konferencji zaprosiliśmy znamienitych wykładowców, posiadających dużą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.

Zapraszamy, do zobaczenia!
Komitet Naukowy: Maria Trusz-Gluza, Andrzej Lubiński, Piotr Kułakowski

STRONA WYDARZENIA

Data

2 października 2020 - 3 października 2020

Czas

All Day

Lokalizacja

ON-LINE
internet
QR Code