Arythmix ? Migotanie Przedsionków
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do Warszawy 26 i 27 czerwca 2020. Zachęcamy do rejestracji. Do zobaczenia w czerwcu!
Prof. M.Trusz-Gluza, Prof. A.Lubiński, Prof. P.Kułakowski
ŚLEDŹ TO WYDARZENIE również na Facebooku!
Niezmiernie miło nam zaprosić na konferencję Arythmix ? Migotanie przedsionków. Termin spotkania: 03 – 04 kwiecień 2020. Miejsce spotkania: warszawski hotel Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre.
Dotąd szacowano, że na migotanie przedsionków choruje w Polsce ok. 600-700 tysięcy pacjentów. Z nowego badania epidemiologicznego NOMED – AF wynika, że tych chorych jest jeszcze więcej. Jak najlepiej uchronić ich przed udarem i poprawić komfort życia? Na to i na wiele innych pytań odpowiedzą znamienici wykładowcy, posiadających dużą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.
Na konferencji skupimy uwagę na trudnych zagadnieniach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych: jak poprawić ocenę ryzyka zakrzepowo-zatorowego i ryzyka krwawienia, jak wybierać pomiędzy lekami z grupy NOAC i jak stosować antykoagulację w nie tradycyjnych wskazaniach.
Przewidujemy prezentację skomplikowanych przypadków i dyskusję nad nimi. Chcemy omówić różne, często niełatwe decyzyjnie sytuacje spotykane w codziennej praktyce. Będą one dotyczyły chorych z migotaniem przedsionków i ostrym zespołem wieńcowym lub planowym PCI, do operacji, z krwawieniem z przewodu pokarmowego lub śródczaszkowym, z graniczną funkcją nerek, z przetrwałym otworem owalnym i inne.
Planujemy też przeprowadzenie dwóch ważnych debat dotyczących antykoagulacji: 1/ po ablacji migotania przedsionków, 2/ u chorych z punktacją ryzyka w skali CHA2DS2-VASc-1, gdyż jest to stały trudny problem decyzyjny. Tematem rozważań będą też ablacja i kardiowersja migotania przedsionków, oraz samoleczenie przez pacjenta w trakcie napadu.
Konferencja jest przeznaczona dla lekarzy praktyków, od lekarza rodzinnego poczynając po kardiologa-elektrofizjologa ? wszyscy, którzy na co dzień borykają się z problemami swoich chorych z migotaniem przedsionków.
Zapraszamy, do zobaczenia!
Komitet Naukowy: Maria Trusz-Gluza, Andrzej Lubiński, Piotr Kułakowski