KALENDARZ SZKOLEŃ AKADEMII ELEKTROTERAPII 2015

Firma Biotronik Polska zaprasza na szkolenia z zakresu wszczepiania, programowania i kontrolowania urządzeń wysokoenergetycznych. Szkolenia prowadzone są przez znakomitych specjalistów z najlepszych ośrodków w kraju.

W najbliższym czasie odbędą się następujące szkolenia:

 

ICD ? KLINICZNE ASPEKTY PROGRAMOWANIA I KONTROLI PACJENTA Z ICD

 Poziom ? podstawowy

Szkolenia dwudniowe podczas których uczestnicy zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Spotkania odbywają się w grupach max.8-mio osobowych i obejmują część wykładową, programowanie ICD oraz naukę implantacji na symulatorze.

Termin: 12-13.11.2015

Miejsce: Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia , I-KAR Sp. z o.o., Poznań, ul.Szkolna 8/12

Zapisy: sekretariat@akademiaelektroterapii.pl

 

 

CRT ? KLINICZNE ASPEKTY IMPLANTACJI, PROGRAMOWANIA I KONTROLI PACJENTA Z CRT

Poziom dla średniozaawansowanych w implantacji CRT

Szkolenia dwudniowe podczas których uczestnicy zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Spotkania odbywają się w grupach max.8-mio osobowych i obejmują część wykładową, programowanie CRT-D, naukę implantacji na symulatorze i porady kliniczne doboru elektrody LV, oraz optymalnego miejsca stymulacji lewej komory.

Termin: 19-20.11.2015 r.

Miejsce:  Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia ,  I-KAR Sp. z o.o., Poznań, ul.Szkolna 8/12

Program: wkrótce

Zapisy: sekretariat@akademiaelektroterapii.pl

 

 


 

BIOTRONIK PRECEPTORSHIP PROGRAM

W ramach programu Preceptorship firma BIOTRONIK oferuje indywidualne, profesjonalne szkolenia, podczas których istnieje możliwość nauki nowych technik implantacyjnych przy użyciu najnowocześniejszych produktów. Ideą szkolenia  jest  wysyłanie uczestników do ośrodka z innego kraju, w którym zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny Kardiologii, Kardiologii Inwazyjnej oraz Elektrofizjologii.

Program szkolenia jest głównie zaadresowany do lekarzy, którzy w swojej praktyce lekarskiej wykonywali już zabiegi wszczepiania rozruszników, kardiowerterów czy też wykonywali zabiegi ablacji.

W 2013 roku do renomowanych ośrodków zagranicznych w Niemczech, Izraelu oraz na Węgrzech, w których odbywają się szkolenia Preceptorship dołączyły dwa znakomite polskie ośrodki: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J.Strusia w Poznaniu oraz Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 


SZKOLENIA MIĘDZYNARODOWE W RAMACH PROGRAMU INTERNATIONAL FELLOWS PROGRAM (IFP)

Firma BIOTRONIK oferuje zaawansowane szkolenia w ramach International Fellows Program (IFP), które prowadzone są poza granicami Polski. Szkolenia dają możliwość spotkania znakomitych ekspertów oraz uczenia się od nich najnowocześniejszych technik implantacyjnych czy też elektrofizjologicznych. Skierowane są do zaawansowanej już grupy lekarzy, zawodowo związanych z dziedzinami kardiologii i elektrofizjologii.

 

1.Seminaria (IFP Seminars) ? uczestnicy są zaproszeni do wzięcia udziału w seminariach skupionych na diagnostyce oraz rodzajach terapii w przypadku występowania arytmii. Zajęcia są interaktywne, nastawione  na maksymalne wykorzystanie zaawansowanych technik implantacyjnych oraz  na rozwiązywaniu przypadków klinicznych. Seminaria odbywają się
w Niemczech i USA.

 

2.Kursy przygotowujące do egzaminów EHRY (EHRA preparation courses and EHRA exams) ? dwudniowe kursy podzielone są na 3 poziomy zaawansowania. Kurs kończy się egzaminem EHRY podczas konferencji EUROPACE w czerwcu 2015 r. Kurs odbywa się w centrum szkoleniowym we Francji lub Austrii.

 

3.Globalny program treningowy (Global Exchange Trainings) ? trzydniowe szkolenie w jednym z centrów edukacyjnych tj. ?Centers of Excellence?.  W ramach programu kliniki oferują zajęcia typu ?hands on? dotyczące m.in. implantowania elektrody lewokomorowej, terapii optymalizującej, procedur ablacyjnych oraz usuwania elektrod. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla lekarzy zajmujących się resynchronizacją jak i dla elektrofizjologów.

 

SZKOLENIA W RAMACH PROGRAMU E-PEP 2014/2015 (EUROPEAN PHYSICIAN EDUCATION PROGRAM)

W ramach europejskiego programu edukacyjnego firma Biotronik oferuje także dodatkowe kursy przygotowujące do egzaminów EHRY. Podzielone są na 7 modułów, przy czym każdy z nich trwa dwa dni. Każdy moguł dotyczy innego zagadnienia m.in. stymulatorów, kardiowerterów-defibrylatorów, resynchronizacji, troubleshooting czy przygotowania do egzaminu. Ostatni moduł to egzamin EHRY podczas konferencji EUROPACE w czerwcu 2015 r. Cały kurs odbywa się
w centrum szkoleniowym w Berlinie.

 

Uprzejmie informujemy, że udział w w/w szkoleniach jest możliwy wyłącznie po wcześniejszym nadesłaniu formularza zgłoszeniowego, a następnie weryfikacji zgłoszenia przez koordynatora ds. zagranicznych programów edukacyjnych firmy Biotronik SE&Co.KG.


 

Żeńską grupę kardiologów i elektrofizjologów serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działalnością EPIC Allience, stowarzyszenia kobiet wiążących swoją karierę zawodową głównie z elektrofizjologią. W ramach tej działalności kobiety mogą wymieniać się swoim doświadczeniem oraz zdobywać nową wiedzę z dziedziny EP. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie:

 

http://www.epic-alliance.com/epic/home

 


 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt na adres mailowy sekretariat@akademiaelektroterapii.pl lub u przedstawiciela regionalnego BIOTRONIK Polska.

Total
0
Shares