Jednym z ważniejszych elementów opieki nad pacjentem po implantacji urządzenia jest diagnostyka powikłań. Uszkodzenie elektrody endokawitarnej jest bardzo poważną nieprawidłowością. Współczesne stymulatory i defibrylatory serca dzięki rozbudowanym funkcjom diagnostycznym i zapisom IEGM znacznie ułatwiają wykrywanie tych nieprawidłowości. W jaki sposób rozpoznawać uszkodzenie elektrody w IEGM? Jak różnicować ją z arytmią nadkomorową? Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Powiązane Artykuły
Lekcja 38. Biotronik Smart detekcja w ICD – część druga
Detekcja w dwujamowych ICD opiera się na analizie częstości rytmów w przedsionkach i komorach. W jaki sposób urządzenie…
Lekcja 25. CRT Jak programować stymulację w układach resynchronizujacych
Według aktualnych zaleceń ESC zapewnienie blisko 100% skutecznej stymulacji lewokomorowej to kluczowe zadanie układów CRT. Jakie są główne przyczyny utraty…
Lekcja 29. Czy rzeczywiście istnieją różnice w żywotności ICD/CRT-D pomiędzy firmami?
Żywotność wszczepialnych urządzeń to jeden z ważniejszych parametrów przy wyborze przez lekarza rodzaju implantu. W piśmiennictwie jest dostępnych…
Lekcja 16. Programowanie ICD: ?Detekcja ?onset? w ICD VR?
Do różnicowania arytmii komorowej od nadkomorowej ICD wykorzystuje kilka algorytmów. Jednym z nich jest ?onset? ? tzw. ?nagły…