Nowa elektroda lewokomorowa 1,2F 

Nowa, czteropolowa elektroda Axon MicroPort CRM może być pomocna w wykonaniu zabiegu implantacji CRT u osób z wąskimi żyłami wieńcowymi lub wysokim kątem odejścia bocznicy. W niniejszym artykule opisano przypadki trzech pacjentów, u których mikroelektroda była skutecznie wszczepiona, podczas gdy implantacja klasycznej elektrody lewokomorowej była niemożliwa. 

W pierwszym przypadku mikroelektrodę implantowano w cienką i krętą żyłę poprzez połączenie między żyłą boczną i tylną. Uzyskano próg stymulacji 3,0 V w konfiguracji LV3-RV; a po usunięciu mikrocewnika operator bezskutecznie próbował wszczepić dwie różne klasyczne elektrody lewokomorowe. 

W drugim przypadku w wenografii uwidoczniono wąską żyłę przednio-boczną, która łączyła się z odchodzącą pod dużym kątem żyłą boczną. Za pomocą mikrocewnika wszczepiono elektrodę do żyły docelowej i uzyskano próg stymulacji 1,8 V.

W trzecim przypadku mimo dużego kąta udało się wszczepić mikroelektrodę do żyły bocznej odchodzącej pod dużym kątem z zatoki wieńcowej i uzyskano próg stymulacji 0,6 V. 

https://www.heartrhythmjournal.com/article/S1547-5271(23)02178-1/fulltext

Total
0
Shares
Powiązane Artykuły