Wszczepiono pierwszy stymulator z rodziny E-III BIOTRONIK

CRM, Bradykardietherapie, Kardiale Resynchronisationstherapie, Herzschrittmacher, CRT-P, Komplettaufnahme, Produktfamilie, blauer Hintergrund

Najnowocześniejsza technologia, mały rozmiar oraz czteropolowe elektrody to znaki rozpoznawcze urządzenia.

Niedawno rozruszniki BIOTRONIK z serii E otrzymały certyfikat CE, co umożliwiło pierwszą implantację nowości od BIOTRONIKA.
Pacjentem, który otrzymał urządzenie jest kobieta z niewydolnością serca i całkowitym blokiem serca. ?Anatomia pacjenta i dostęp żylny stawiały szczególne wyzwanie dla zespołu operacyjnego, więc niewielki rozmiar Enitra i czteropolowe elektrody były najważniejsze dla powodzenia zabiegu.” – wyjaśnia dr Paul Foley, konsultant kardiolog. “Byłem pod wrażeniem wielkości i specyfikacji urządzenia.” ? dodaje.
Urządzenia z E-Series zyskały uznanie w społeczności kardiologów z powodu zastosowania nowoczesnych rozwiązań, małych rozmiarów, przewidywanej 14-letniej żywotności baterii i nagradzanej technologii czujnika wykrywającego środowisko MRI. Przypomnijmy, że funkcja ta wykrywa specyficzne pole magnetyczne, gdy urządzenie jest w środowisku MRI i automatycznie przełącza go w tryb ProMRI?. Technologia ta niedawno otrzymała nagrodę Innovation Cardiostim dla “Best Practice Improvement”.
“Niewielki najnowocześniejsza technologia, rozmiar Enitry pozwala na łatwą obsługę przez lekarzy, i pozostawia dobry efekt estetyczny pacjentowi? mówi Charlotte Pompei z BIOTRONIK Wielkiej Brytanii. Enitra wyposażona jest w technologię BIOTRONIK Home Monitoring? i CLS. Dzięki długiej żywotności baterii ? przewidywany okres to 14 lat, jest urządzeniem bardzo atrakcyjnym dla pacjentów i lekarzy.

Źródło: biotronik.com

Total
0
Shares
Powiązane Artykuły