ZDALNA KONTROLA PACJENTÓW GDZIEKOLWIEK NA ŚWIECIE…

Home Monitoring jes systemem firmy BIOTRONIK działającym w oparciu o Internet, automatycznym system zdalnego monitoringu, który korzysta z telefonicznej sieci komórkowej w celu umożliwienia lekarzom zdalnego monitorowania swoich pacjentów. Monitorowany jest zarówno i ich status kliniczny jak i status urządzenia bez względu na to gdzie aktualnie przebywają pacjenci.

Zasada działania systemu jest prosta. Wszczepione urządzenie transmituje diagnostyczne, terapeutyczne i techniczne dane automatycznie do niewielkiego zewnętrznego komunikatora pacjenta, CardioMessenger ?, za pomocą zintegrowanej anteny ? wszystko to odbywa się bez najmniejszej interakcji ze strony pacjenta.

Komunikator zewnętrzny pacjenta, CardioMessenger ?, szybko i skutecznie automatycznie przekazuje dane do Biotronik Home ? Service Center za pośrednictwem sieci komórkowych.

Home Monitoring Service Center analizuje dane, zestawia je, stale aktualizuje i konsoliduje w postaci raportu stanu pacjenta lub tzw. CardioReport. W przypadku klinicznie istotnych zmian stanu pacjenta , Home Monitoring Service Center generuje natychmiastowe powiadomienie o zdarzeniu i, w zależności od wyboru lekarza, dodatkowo alert o zdarzeniach zostanie wysłany przez e-mail, SMS lub faksem , pozwalając lekarzom monitorować stan i kondycję swoich pacjentów.

 

Dziś Home Monitoring Biotronik funkcjonuje w ponad 55 krajach na całym świecie, przyczyniając się do optymalizacji zarządzania pacjentami oraz opieki nad nimi w ponad 3500 ośrodkach na całym świecie.

Mikołaj Łuczak

Total
0
Shares
Powiązane Artykuły